Ukraina - nowe zasady wjazdu do Polski

Przejdź do treści

Ukraina - nowe zasady wjazdu do Polski

Busy, autokary, bilety
Opublikowane według Reisebus.pl w Ukraina · 9 Wrzesień 2021
Tags: UkrainaPolskaprzewozyprzejazdyautokarybusybiletyReisebusCzęstochowa
Od dzisiaj tj. 09.09.2021 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 września 2021 r. obywatele Ukrainy mogą przekraczać granicę Polski na podstawie paszportów biometrycznych, co oznacza, że granice zostały otwarte dla turystów i zniesione zostały ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią COVID-19.
Jednocześnie przypominamy, iż warunki dotyczące kwarantanny nie uległy zmianie. Osoby przyjeżdżające do Polski spoza strefy Schengen, czyli również z Ukrainy, zostaną objęte obowiązkową 10-dniową kwarantanną niezależnie od posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wykonanie testu w celu zwolnienia z samoizolacji będzie możliwe dopiero po 7 dniach licząc od momentu przekroczenia granicy.
Zwolnione z kwarantanny są osoby w pełni zaszczepione, jeśli w dniu przekraczania granicy od dnia przyjęcia ostatniej dawki minęło co najmniej dwa tygodnie, a także dzieci poniżej 12 roku życia, podróżujące z dorosłymi zaszczepionymi przeciwko COVID-19. Utrzymane zostały także wszystkie inne wyłączenia z kwarantanny m.in. dla kierowców, studentów itd.


Wróć do spisu treści